Asociacija "Miklusėnai" Asociacija "Miklusėnai"
Atsitiktinė foto
Kontaktai
Alytaus raj., Alytaus sen., Miklusėnai, Pergalės g. 39
Mob. tel.: +370 699 93835
El. paštas: elvyra.j.ej@gmail.com
WWW: http://www.mikluseniskiai.lt
Kirpykla Miklusėnuose
Kai esi jaunas: keliauji ir būni globalus. Semiesi žinių, nori pasiekti viršūnę, surasti savą stichiją... Užaugus Dzūkijoje, tai lieka kaip tavo vizitinė kortelė ir kartais aplankęs apie 60 šalių pasuki namų link... Nes būtent namuose, nusileidus esi laukiamas, parsivežta patirtis pavirto į plaukų studiją „Ramunas Hair“, kuri per trumpą laiką tapo sensacija... Daugiau apie tai www.ramunashair.com
Apie mus

2020 vasario 25 | Užgavėnės 2020!
Vasario 25d. visus Miklusėniškius kviečiame į Užgavėnių šventę nuo 18 val.2018 gegužės 5 | Renginys, skirtas Motinos dienai

 

Gegužės 5 d. asociacija "Miklusėniškiai" pakvietė bendruomenės narius paminėti Motinos dieną.
Miklusėniškius linksmino Užubalių liaudies muzikos kapela "Gojus" ir Genių mišrusis ansamblis "Geniai", vadovai Irena ir Juozas Abromavičiai.
Po koncerto dalyviai buvo pakviesti pabendrauti prie puodelio arbatos.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir dalyvavusiems jame.

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija 


 

2018 gegužės 5 d. (šeštadienį) 15.00 val. asociacija "Miklusėniškiai" kviečia į renginį, skirtą Motinos dienai

Koncertuoja: Užubalių bendruomenės liaudies muzikos kapela "Gojus"
Genių bendruomenės mišrus ansamblis "Geniai" (vadovai Irena ir Juozas Abromavičiai)

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija 


 

2018 vasario 15 | Valstybės atkūrimo 100-metis Miklusėnuose "Sveikinu Lietuvą"

Vasario 15 d. Alytaus seniūnijos salėje vyko popietė "Sveikinu Lietuvą". Renginį vedė Kęstutis Tumynas, kanklėmis gražiai skambino ir dainavo jo dukra Miglė Tumynaitė. Visi gausiai susirinkusieji giedojome Lietuvos himną. Renginio dalyvius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Aloyzas Jaciunskas, Alytaus seniūnijos seniūnas Vladas Čeponis, asociacijos "Miklusėniškiai" pirmininkas Vytautas Mocevičius. Savo eiles skaitė Vanda Jančiauskienė, su istorijos įvykiais supažindino, grojo ir dainavo Vincas Jančiauskas. Taip sveikinom valstybę su gimtadieniu ir džiaugėmės vienas kitu.

Miklusėnų bibliotekoje veikia spaudinių paroda, skirta atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Didžioji dalis spaudinių - iš miklusėniškės bibliofilės Birutės Andrijauskienės kolekcijos.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miklusėnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Jesiulevičiūtė
 


 

2018 vasario 13 | Žiema, Žiema bėk iš kiemo!

Ši žiema ypatinga ir lepino švelniu oru visus Miklusėniškius vasario13 gausiai susirinkusius į asociacijos ,,Miklusėniškiai“ organizuojamą Užgavėnių šventę.

Visų pirma, susirinkusius pasveikino asociacijos „Miklusėniškiai“ pirmininkas Vytautas Mocevičius. Jis džiaugėsi matydamas visus linksmus ir šventiškai nusiteikusius, palinkėjo kuo greičiau sulaukti pavasario. Taip pat pristatė bendruomenei seniūno konkursą laimėjusį Vladą Čeponį, kuris šiltu žodžiu kreipėsi į susirinkusiuosius, linkėjo visiems geros šventinės nuotaikos.

Kieme sniego pusnyje linksmai šypsojosi raudonskruostė Morė, skambėjo muzika, linksmai sukosi poros.Šokom, dainavom ir Morę sudeginom su tradiciniu šūksniu „žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

Sugužėjo kaimynai į Alytaus seniūnijos salę, kuri vos talpino tokį gausų susirinkusių būrį.Tikėkimės, kad žiema greitai baigsis, ištirps sniegas ir dar ne kartą susirinksime į šaunų didelį būrį kaimyniškai pabendrauti.

 

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija 


 

2017 gruodžio 8 | Kalėdų eglutės žiburių įžiebimo šventė Alytaus seniūnijoje

Pirmoji Alytaus rajone Kalėdų eglutė įžiebta Miklusėnuose gruodžio 6 d. prie Alytaus seniūnijos. Šventės dalyvius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, mero patarėjas Ramūnas Bielevičius, šventinius linkėjimus išsakė Alytaus seniūno pavaduotojas Vladas Čeponis, asociacijos „Miklusėniškiai“, kuri organizavo šventę, pirmininkas Vytautas Mocevičius.

Muzikinę programą atliko Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Luksnėnų filialo darbuotojai.

Mažieji šventės dalyviai su nekantrumu laukė Kalėdų senelio, kuris juos pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis.

Įžiebus Kalėdų eglutės žiburius, skambant šventiškoms dainoms ir besivaišinant kalėdine arbata, dangų nušvietė įspūdingas fejerverkas, susirinkusiųjų širdyse uždegęs gražiausių metuose švenčių laukimo ugnelę. Fejerverką šventės dalyviams dovanojo asociacija „Miklusėniškiai“ .

 

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija 


 

2017 vasario 28 | 18:00 Užgavėnės!

 

 


 

2016 rugpjūčio 20 | Asociacija „Miklusėniškiai“ įgyvendino jaunimui skirtą projektą „Gyvenkime aktyviau“ , kurį finansavo Žemės ūkio ministerija.

Projektas skirtas kaimo vaikų ir jaunimo bendruomeniškumui ir pilietiškumui ugdyti. Projekto tikslas sustiprinti augančią bendruomenės kartą veikti kartu, užsiimti komandine veikla, taip pat sukurti pagrindą ateities bendruomenės augimui ir stiprinimui. Buvo organizuotas plaukimas baidarėmis Ūlos upe, po plaukimo vyko įvairios sporto varžybos, po jų buvo projekto veiklų aptarimas ir diskusijos. Po renginio ir toliau vyko jaunimo tarpusavio bendravimas, buvo tęsiamos sportinės žaidynės, bendruomenės teritorijoje esančiame sporto aikštyne.

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija

 


 

2016 vasaris | Renkamos paraiškos asbesto stogams pasikeisti

Kaimo gyventojai, norintys pasikeisti asbesto stogus, nuo 2016 m. vasario 1 d. iki 2016 m. kovo 31 d. Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

Paraiškos priimamos Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, adresu Tvirtovės g. 1 / Naujoji g. 2, Alytus.

Pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ remiamas kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų, priklausančių fiziniams asmenims, visos asbestinio stogo dangos pakeitimas. Norėdamas pasinaudoti parama, pareiškėjas turi užtikrinti, kad investicijos bus skirtos gyvenamajam namui, kuriame jis paraiškos pateikimo metu deklaruoja gyvenamąją vietą.   Pareiškėjas taip pat turi būti iš savivaldybės, turinčios patvirtintą Asbesto šalinimo programą.

Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negali viršyti 2 000 eurų.

Parama pagal KPP veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą, t. y. paramos gavėjas turės pradėti įgyvendinti projektą savo lėšomis po to, kai gaus patvirtinimą, jog yra tinkamas pareiškėjas paramai gauti. Vėliau patirtas ir apmokėtas išlaidas, pridėdamas išlaidas pagrindžiančius dokumentus, deklaruoti mokėjimo prašymuose, pagal kuriuos bus išmokama parama.

Patvirtinti projektai turi būti įgyvendinti per 12 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Paramos gavėjas nuo paraiškos pateikimo dienos ir pasikeitęs asbesto stogą įsipareigoja 5 metus nuo galutinio paramos lėšų išmokėjimo nekeisti (neparduoti ir kitaip neperleisti kitam asmeniui) gyvenamojo namo, kurio stogo danga keičiama įgyvendinant projektą.

Informaciją apie paraiškų teikimą teikia  Žemės ūkio skyriaus specialistai savivaldybėje, tel.  (8 315) 55 997  ir  seniūnijose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
2015 gruodis | Adventinė popietė Pivašiūnų amatų centre

Gruodžio 12 d. asociacijos ,,Miklusėniškiai“ valdybos nariai ir aktyviausia bendruomenės rėmėjai  lankėsi Pivašiūnų amatų centre, susipažino su centro vykdoma veikla, edukacinėmis programomis, Adventinio laikotarpio tradicijomis.

Asociacijos pirmininkas Vytautas Mocevičius pažymėjo, kad tokios išvykos labai reikalingos ir prasmingos. „Jos suvienija bendruomenę, įkvepia naujiems darbams ir idėjoms, taip pat leidžia pamatyti kiek gražių ir įdomių dalykų turime savo rajone,“ – kalbėjo V. Mocevičius.

Asociacijos nariai Pivašiūnų amatų centre apžiūrėjo veikiančias parodas, kurias pristatė centro darbuotojos. Susipažino su edukacinėmis programomis: dirbinių iš molio gamyba, kulinarinio paveldo – dzūkiškų bandų kepimu.

Miklusėniškiai taip pat aplankė Pivašiūnuose naujai pastatytus senelių globos namus, apžiūrėjo kitus Europos Sąjungos lėšomis įgyvendintus projektus.

Asociacijos „Miklusėniškiai“ informacija
 Mielieji,

Lietuvoje kasmet apie 2000 vaikų dėl įvairų priežasčių netenka tėvų ir savo namų.

Daugiau nei pusė jų atsiduria vaikų globos namuose.

Kviečiu geros valios žmones tapti globėjais ir į savo namus priimti likimo nuskriaustą vaiką. Esame maža tauta, padėkime mūsų bendruomenės vaikams užaugti mylinčioje šeimoje.

Globėjams padės ne tik valstybė, kas mėnesį skirdama 152 eurus, bet ir rajono savivaldybė, papildomai pridėdama dar po 160 eurų.

Atverkime savo namų duris vaikams, dovanodami jiems meilę, šilumą, išpildykime jų svajonę turėti tėvus!

Galintys globoti vaikus kreipkitės į rajono savivaldybės Vaikos teisių apsaugos skyrių arba savo seniūną.


Alytaus rajono savivaldybės meras
Algirdas Vrubliauskas


Meras A. Vrubliauskas susitiko su Miklusėnų bendruomenių vadovais Vytautu Mocevičiumi ir Danute Truskiene, Miklusėnų seniūnaitijos seniūnaičiu Arūnu Jatkausku. Miklusėniškiai domėjosi dėl investicijų jų gyvenvietėje. Meras A. Vrubliauskas pažymėjo, kad šiais metais bus išasfaltuota Žemaitės gatvė.

Svečiai taip pat domėjosi gatvių apšvietimo ir kelkraščių sutvarkymo klausimais, galimybe įrengti dviračių taką.

Miklusėnų bendruomenės vadovė D. Truskienė pasidalino gražia idėja rugpjūčio pradžioje surengti didelę šeimos šventę Miklusėnuose, kuri nuvilnytų per visą rajoną ir būtų užbaigiama rajono švietimo įstaigose.

Didelės investicijos apie 3 mln. eurų Miklusėnų gyvenvietės sutvarkymui planuojamos iš Europos Sąjungos fondų. Tai – vienintelė rajono gyvenvietė atitinkanti ES fondų, skirtų kompleksiškai atnaujinti savivaldybių centrų ir kitų miestų (nuo 1 iki 6 tūkst. gyventojų) viešąją infrastruktūrą, kriterijus.

Meras A. Vrubliauskas priėmimui užsiregistravusius gyventojus priima kiekvieną pirmadienį. 


 

- Miklusėnų kaimas išsidėstęs slėnyje prie Nemuno upes, Kauno-Alytaus plento, kalnuotose lygumose.

- Pasak padavimo "Jotvingio dukra" tarp karių buvo šiose apylinkėse gyvenęs lietuvis Miklušis, kariavęs su kryžiuočiais. Dvariškiai savąjį sodžių pavadino Miklusėnais.

- Vilniaus sinodas 1744m. Miklusėnų kaimą priskyrė Rumbonių dvarui.

- Lenkų archeologas ir etnografas knygoje "Nemuno upių slėniais" tarpe kitų vietovių mini Miknolėsai, Mikolojancizna, Nemuno kairiajame krante, atokiau nuo Nemuno.

- Tarybų Lietuvos enciklopedijoje, 1987m. Miklusėnai, kaimas Alytaus r. ir Alytaus apylinkėje, 5 km. į šiaurės vakarus nuo Alytaus m., Luksnėnų sodininkystės ūkio pagalbine gyvenviete.

Gyventojų skaičius:
1886 m. – 352
1923 m. – 287
1959 m. – 235
1970 m. – 289
1979 m. – 361
1986 m. – 388
2002 m.– 976
2008 m. – 1100
2010 m. – 1320